Kaip išsirinkti tinkamą šampūną?

Kaip išsirinkti tinkamą šampūną?

Nuo neatmenamų laikų žmonės stengiasi puoselėti savo plaukus. Tam priemonių yra daugybė, tačiau svarbiausia ir dažniausiai naudojama – šampūnas. Šampūno funkcija – paprasta: tiesiog išplauti plaukus, pašalinti ant jų ir galvos odos susikaupusius riebalus bei nešvarumus, lako, putų ar kitų plaukų priežiūros priemonių likučius. Visas kitas plaukų priežiūros funkcijas atlieka kondicionierius arba plaukų kaukės. Kadangi plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas išties yra labai didelis, pateiksime kriterijus, pagal kuriuos galite lengviau išsirinkti sau tinkamą.

Stori, garbanoti plaukai.

Garbanoti plaukai yra beveik sausi plaukai ir štai kodėl: galvos odos gaminami riebalai sunkiau „keliauja“ garbanotų plaukų pluoštu nei tiesių. Todėl Jums reikia šampūno, kuris minkština plaukus, tuo pačiu sumažindamas jų garbanojimąsi. Šio tipo plaukams labiausiai tinka riebūs, drėkinantys šampūnai. Rinkitės produktus, kurių sudėtyje yra kviečių gemalų aliejaus, taukmedžio sviesto ir riešutų (pvz. migdolų ir makadamijos) aliejaus. Šampūnai su silikonais ir glicerinu taip pat drėkina plaukus, nes jie padengia plaukus tam tikru sluoksniu, kuris sulaiko drėgmę.

Jeigu turite storus, garbanotus plaukus, Jums dažniau nei be kurio kito tipo plaukų savininkėms reikia drėkinti plaukus kondicionieriaus pagalba. Rinkitės specialiai Jūsų tipo plaukams skirta ypač drėkinantį kondicionierių. Esant labai sausiems plaukams, rekomenduojame juos intensyviai drėkinti kas 2 savaites.

Ekstra patarimas: garbanotų plaukų nepatariame plauti kiekvieną dieną, nes taip juos tik dar labiau išsausinsite ir jie taps dar labiau garbanoti ir sunkiai valdomi. Kita alternatyva – kartais neplaukite plaukų šampūnu, tiesiog praskalaukite vandeniu ir naudokite tik kondicionierių. Atsisakyti plaukų džiovintuvo arba naudokite jį kuo rečiau, nes jis dar labiau džiovina Jūsų plaukus. Leiskite savo garbanoms dažniau džiūti natūraliai.

Ploni, riebaluoti ar silpni plaukai.

Ploni plaukai bene labiausiai linkę į „riebaluotą“ išvaizdą ir tokiais tampa jau per vieną dieną nuo jų plovimo. Rinkitės šampūną nuo pleiskanų ir venkite riebių priemonių, kurios sukurtos garbanotų plaukų moterims. Jums reikia švelnaus šampūno, skirto  kasdieniam ar dažnam galvos plovimui. Ploniems plaukams skirto šampūno paslaptis slypi apimtį suteikiančiame ingrediente pantenolyje, kuris prasiskverbia į plaukų kutikules ir kiekvieną iš jų padaro storesnį.

Ne visoms silpnus plaukus turinčioms moterims reikalingi kondicionieriai. Jeigu po plovimo plaukus iššukuojate lengvai, kondicionierius Jums nebūtinas. Kondicionierius reikalingas tam, kad plaukai nesiveltų, tačiau jei jį naudojate, netrinkite jo į galvos odą. Įmasažuokite lengvo kondicionieriaus nuo plaukų vidurio iki galiukų ir ilgai nelaikykite. Jei Jūsų plaukai itin riebaluojasi, rinkitės kondicionierių su arbatmedžio aliejumi, kuris sugers ir pašalins riebalų perteklių.

Ekstra patarimas: o gal nuspręsite naudoti plaukų kremą? Jie būna lengvesni nei įprasti ir neapsunkina plaukų. Beje, plaukus šampūnu išplauti pakanka vieną kartą, pakartoti nėra būtinybės, nebent Jūsų plaukai itin riebūs.

Dažyti ar chemiškai paveikti plaukai.

Jūsų tikslas yra sustiprinti pažeistas plaukų vietas, paveiktas jų dažymo, šviesinimo, tiesinimo ar garbanojimo. Rinkitės šampūnus su proteinais ir kurių sudėtyje būtų tokių ingredientų kaip kviečių ir sojos ekstraktai ar šilko amino rūgštys. Didžiausia dažytų ir chemiškai paveiktų plaukų problema ta, kad jų šaknys yra riebios, o patys plaukai ir jų galiukai – sausi, todėl tokius plaukus plauti yra ganėtinai sudėtinga. Svarbiausia užduotis – nuo šaknų pašalinti riebalus ir tuo pačiu drėkinti plaukų galiukus. Mes rekomenduojame plauti galvą kas antrą dieną su normaliems plaukams skirtu šampūnu. Stenkitės gerai išplauti galvos odą, tuomet naudokite stiprų kondicionierių nuo plaukų vidurio iki galiukų.

Dar keli patarimai:

- Dažytiems plaukams geriausi spalvą išsaugantys šampūnai, kuriai švelniai šalina nešvarumus, o jų sudėtyje yra ingredientų, neleidžiančių spalvai išblukti.

- Chemiškai garbanotiems ar tiesintiems plaukams tiks bet koks drėkinamasis šampūnas, bet naudokite jį tik ant plaukų šaknų ir jį gerai į jas įtrinkite. Tada nuplaukite vandeniu, o kol srovė tekės plaukais žemyn, juos pamasažuokite, kad pašalintumėte nešvarumus. Gerai išskalaukite vandeniu, tuomet naudokite kondicionierių, bet stenkitės, kad jis nepatektų ant plaukų šaknų.

Ekstra patarimas: galvą plaukite tik kas kelias dienas, kad apsaugotumėte juos nuo išsausėjimo.

 Sausi, pažeisti plaukai

 Venkite šampūnų nuo pleiskanų ir rinkitės tik sausiems plaukams skirtus šampūnus. Jie švelnina plaukus, sumažina jų vėlimąsi bei pašalina statiškumą. Naudokite šampūnus, kurių sudėtyje yra glicerino ir kolageno – jie atstato drėgmės balansą plaukuose. Kalbant apie kondicionierius - vėlgi, orientuokitės į drėkinamuosius. Geriausias pasirinkimas – itin drėkinantys.

 

Ir žinoma, tinkantį šampūną pagal savo plaukų tipa visada galite rasti www.careline.lt internetinėje parduotuvėje.

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink